Próbowali przemycić bursztyn, marihuanę i pieniądze

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej zatrzymali trzech mężczyzn, którzy próbowali przewieźć przez granicę nielegalne towary. Zabezpieczono bursztyn, marihuanę i niezgłoszoną dużą sumę pieniędzy.

Do pierwszego zatrzymania doszło w ubiegłą środę (30 stycznia). Funkcjonariusze z Oddziału Celnego w Krościenku kontrolowali wjeżdżający do Polski samochód, którym podróżowały cztery osoby. Podczas przeszukania w bagażu jednego z nich znaleziono 2,017 gramów marihuany. Do przemytu przyznał się 19-letni kierowca, który usłyszał już zarzuty.

Tego samego dnia na przejściu w Medyce skontrolowano Ukraińca, który przyjechał do Polski. Okazało się, że mężczyzna miał przy sobie niezgłoszone środki pieniężne w wysokości 99 tys. zł. W związku z tym został on ukarany mandatem na 4,5 tys. zł.

Z kolei dzień później strażnicy na przejściu granicznym w Budomierzu zatrzymali innego Ukraińca, który próbował przemycić bursztyn. 11 kg nieoszlifowanych kamieni schował do plastikowych butelek. Wszczęto wobec niego postępowanie karne skarbowe. Na poczet przyszłej kary zabezpieczono także 800 zł.

dodany 2019-02-08 11:35 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją