Nielegalne papierosy i alkohol nie trafią na polski rynek

Policjanci z Przemyśla przechwycili nielegalne papierosy i alkohol. Produkty bez polskiej akcyzy skarbowej nie trafią na rynek, gdyby stało się inaczej, Skarb Państwa straciłby 31 tys. zł.

W miniony czwartek (17 stycznia) policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z Przemyśla w jednej z noclegowni przy ul. Kopernika znaleźli nielegalny towar. Zabezpieczono 619 paczek papierosów różnych marek i 29,4 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy. Zatrzymano właścicielkę towaru, 51-letnią Ukrainkę.

Kilka godzin później na tej samej ulicy funkcjonariusze dostali informację, że 51-letni Ukrainiec przenosił w dwóch workach kolejne papierosy - 730 paczek. Mężczyzna został zatrzymany, a towar zabezpieczono.

Gdyby alkohol i papierosy trafiły na polski rynek, Skarb Państwa straciłby niemal 31 tys. zł. Obojgu Ukraińcom grozi kara do 3 lat więzienia i grzywna. Towar z kolei przepadnie.

dodany 2019-01-23 10:42 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją