Strażnicy graniczni zatrzymali nielegalnego imigranta z Maroka

Strażnicy graniczni z placówki w Huwnikach zatrzymali na przejściu polsko-ukraińskim nielegalnego imigranta z Maroka. Mężczyzna był wychłodzony, ale nie miał innych obrażeń.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Huwnikach 2 stycznia około północy zatrzymali obywatela Maroka. Mężczyzna próbował nielegalnie przekroczyć granicę. Został ujęty kilka kilometrów od granicy polsko-ukraińskiej. 26-latek był wychłodzony i przemoczony. Lekarz na miejscu orzekł, że jest on zziębnięty, ale nie odniósł innych obrażeń.

Marokańczyk wyjaśnił, że przez pół roku legalnie pracował na Ukrainie, a za zarobione pieniądze chciał przedostać się do Niemiec. Dodał, że na nielegalne przekroczenie granicy wybrał okres noworoczny, bo liczył, że w tym czasie będzie mu łatwiej ją przekroczyć.

Następnego dnia, zgodnie z umową o readmisji, obcokrajowiec został przekazany strażnikom granicznym z Ukrainy.

dodany 2019-01-07 13:24 przez MJS

źródło: Własny

Komentarze:

Nie ma żadnych komentarzy.
Ważne: nasze strony wykorzystują pliki cookies.

Bez tych plików serwis nie będzie działał poprawnie. W każdej chwili, w programie służącym do obsługi internetu, można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Korzystanie z naszego serwisu bez zmiany ustawień oznacza, że będą one zapisane w pamięci urządzenia. Więcej informacji w Polityce prywatności.

Zapoznałem się z informacją